NOWOŚCI

Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie

– w każdym razie wygra.

Henryk Sienkiewicz

Aktualności

Sprzątanie Świata

sprz swiat

"Sprzątanie świata - Polska" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku w roku 1994, nad "Sprzątaniem świata" patronat obejmuje Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. w ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. w 1994 roku ideę „sprzątania świata” sprowadziła do Polski Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, w trzeci weekend września.

sprzatanie13

NARODOWE CZYTANIE

Aleksander Fredro

 „NARODOWE CZYTANIE"

Czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry

 

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 frdo01

Zmiana czasu pracy

             bookclok

Od 15 kwietnia biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 800 - 1800,

w sobotę 800 - 1400

 

Korczak dzieciom

   Księgozbiór Biblioteki powiększył się o dwie książki Janusza Korczaka: lekarza, pedagoga, pisarza, społecznika, Dyrektora Domu Sierot dla dzieci żydowskich, współtwórcy Naszego Domu dla dzieci polskich. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Michalakowi Rzecznikowi Praw Dziecka za przekazanie Nam tych dwóch wspaniałych książek..
   Pierwsza to „Prawo dziecka do szacunku”. Po raz pierwszy wydana w 1928 r. Zawiera deklarację praw dziecka – w tym najważniejsze prawo dziecka, prawo do szacunku.
   Drugą, a zarazem jedną z najważniejszych dzieł w dorobku Starego Doktora, to „Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie”, stanowiącą jedną z czterech części eseju o wychowaniu, spisanych podczas pobytu na frontach I wojny światowej, gdzie Korczak pracował jako lekarz.

cpcd

Cała Polska Czyta Dzieciom – kampania społeczna mająca na celu propagowanie czytania dziecku dla przyjemności jako mądry sposób spędzania wolnego czasu. Zachęca rodziców i innych dorosłych do codziennego, 20- minutowego czytania swoim pociechom.
Biblioteka również włączyła się do tej akcji.

czyta1
czyta2
czyta3
czyta4
czyta5
1/5 
start stop bwd fwd

Kurs komputerowy dla seniorów i nie tylko


    Do Biblioteki często przychodzą ludzie starsi niemający styczności z komputerem lub mający, ale w niewielkim stopniu. Chcą jednak przełamać twierdzenie, „że komputer jest dla młodych...”.
     W tym celu postanowiliśmy rozpocząć cykl szkoleń dla seniorów (i nie tylko), obejmujący podstawy obsługi komputera, praktyczne wykorzystanie edytorów tekstu, pisanie dokumentów urzędowych, poznanie możliwości jakie niesie Internet, wyszukiwanie informacji za pomocą wyszukiwarek Internetowych, korzystanie z portali społecznościowych.
    Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniom Biblioteka będzie zauważona również jako miejsce gdzie można ciekawie spędzić czas.

  • 50plus1
  • 50plus2
  • 50plus3
  • 50plus4
  • 50plus5
  • 50plus6
 
 
Z@PR@SZ@MY

Więcej artykułów…

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspired from FCT