NOWOŚCI

Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie

– w każdym razie wygra.

Henryk Sienkiewicz

Bezpieczeństwo nad wodą

Opublikowano w 2018

DSC 0206rodo

Dnia 18 czerwca gościliśmy przedszkolaków z grupy „Biedronki”. W związku ze zbliżającymi się wakacjami tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa nad wodą.

Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wakacyjnych planów. Chętne osoby, za pomocą pantomimy, pokazały jak można spędzić czas latem (pływanie, jazda na rowerze itp.). Następnie, po wysłuchaniu odgłosów przyrody, miały za zadanie odgadnąć, jakie miejsce na odpoczynek wakacyjny będzie tematem przewodnim.

Przedszkolaki bez problemu poradziły sobie także z „morskimi zagadkami”. Następnie wysłuchały opowiadania „Bezpiecznie nad wodą” J. Święcickiej, które wprowadziło do dalszej pogadanki na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat tego, jak właściwie zachowywać się podczas kąpieli. Za pomocą specjalnie przygotowanych flag (biała – sytuacja dozwolona, czerwona – sytuacja niedozwolona) mogły samodzielnie ocenić, czy zaprezentowana sytuacja jest właściwa podczas przebywania na plaży.

Na zakończenie spotkania „Biedronki” miały za zadanie znaleźć 10 różnic między dwoma obrazkami o tematyce wakacyjnej oraz pokolorować i zapamiętać numery alarmowe służb ratunkowych. Dzieci otrzymały także odblaski oraz „Legitymację klubu bystrych dzieciaków”.

Miłą niespodzianką był wręczony przez dzieci dyplom „Przyjaciel przedszkola”. Serdecznie dziękujemy za całoroczną współpracę!

DSC 0191rodo

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspired from FCT